پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
کد خبر: 26140
تعداد نظرات: ۰

صدای استان : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه با لطف خدا و همکاری  هیئت دولت و هوشمندی بسیار بالای مردم ایران و مراقبت شبانه‌روزی تاکنون هیچ مورد از آلودگی ویروس کرونای جدید مشاهده نشده است. به گزارش«صدای استان » به نقل از تسنیم؛سعید نمکی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در جم با…

تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

صدای استان : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه با لطف خدا و همکاری  هیئت دولت و هوشمندی بسیار بالای مردم ایران و مراقبت شبانه‌روزی تاکنون هیچ مورد از آلودگی ویروس کرونای جدید مشاهده نشده است.

وزیر بهداشت در بوشهر: تاکنون موردی از آلودگی ویروس کرونای جدید مشاهده نشده است

به گزارش«صدای استان » به نقل از تسنیم؛سعید نمکی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در جم با بیان اینکه ویروس کرونا یکی از ویروس‌هایی است که این روزها مردم جهان را دچار نگرانی کرده اظهار داشت: خوشبختانه با لطف خدا و همکاری  هیئت دولت و هوشمندی بسیار بالای مردم ایران و مراقبت شبانه‌روزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مبادی و سراسر استان‌ها تاکنون هیچ مورد از آلودگی ویروس کرونای جدید مشاهده نشده است.

وی، با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان که در شهر ووهان چین گرفتار بودند به ایران برگردانده شدند گفت: این ویروس که مصیبتی بزرگ برای ما و خانواده‌های این دانشجویان بود به کشور بازگردانده شد و تحت قرنطینه قرار گرفتند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تمام آزمایشات انجام شده اولیه بر روی این دانشجویان حاکی از عدم آلودگی به ویروس کرونای جدید است و تست‌ها هر روز تکرار می‌شود تاان‌شاالله بتوانیم تا پایان ۱۴ روز این دانشجویان سالم تحویل خانواده‌هایشان داده شود.

نمکی،  از عدم وجود آلودگی ویروس کرونای جدید در کشور خبر داد و بیان کرد: روز گذشته هاملمان نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در بازدیدی که از قرنطینه دانشجویان ایرانی داشت اقرار به این کرد که هم نظام بهداشتی ایران نظامی بسیار مقتدر و مسلطی است و  به خوبی این مشکل را کنترل کرده ‌و هم اینکه تا این لحظه هیچ موردی از بیماری کرونای جدیددر ایران گزارش نشده است.

وی بیان کرد: نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تایید کردند روشی که در قرنطینه در مراقبت از دانشجویان در بازگشت از ووهان چین ارائه کردند بسیار قابل توجه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تولید دارو در کشور افزود: با وجود فشار سنگین آمریکایی‌ها و اینکه  علیرغم قولی که آمریکایی‌ها داده بودند که دارو و تجهیزات پزشکی و  غذا را مشمول تحریم نمی‌کنند ولی بیشترین فشار به ایران آوردند و نگذاشتند ما دارو از جاهای مختلف جهان وارد کنیم  ولی خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده تمام داروهای مورد نیاز و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی وارد شده است.

نمکی تصریح کرد: امروز خوشبختانه امروز صنعت داوری ما حداقل تا شش ماه آینده یک ثانیه هم تعطیلی نخواهد داشت و ۹۷ درصد از داروها در داخل کشور ساخته می‌شود.

وی، با بیان اینکه داروهای مورد نیاز ویژه بیماران خاص و صعب‌علاج هم با همه فشارهایی که آمریکایی‌ها وارد کرده‌اند از بازارهای مختلف تاکنون تامین شده است گفت: هر چند هزینه تامین این داروها افزایش داده ولی سعی شده این هزینه‌ها از منابع دولتی تامین شود و از جیب مردم پرداخته نشود و بر آَنان هزینه جدید تحمیل نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: خوشبختانه اکنون وضعیت دارو در ایران مطلوب است و هیچ نگرانی وجود ندارد.

نمکی، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های درمانی خاطر نشان کرد: در نشست مشترکی که با وزرای نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد پیرو انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در حال پیگیری ایجاد بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی عسلویه و هم امکاناتی که بیمارستان کنگان و دیر و شهرستان جم نیاز دارند  بر اساس یک برنامه زمان بندی به گونه‌ای پیش ببریم تا انشالله در یکی و ۲ سال آینده هیچ مشکلی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی منطقه نداشته باشیم.

وی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: من دلم می‌خواهد که ملت ایران برای اینکه به دنیا اثبات کنند ما وفاق ملی خودمان  را همواره نگه خواهیم داشت و پایبندی مان را  به اصول انقلاب و زیر خیمه مقام معظم رهبری بودنمان را اثبات کنیم حتما راهپیمایی ۲۲ بهمن با شکوه برگزار کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به انتخابات ۲ اسفند خاطر نشان کرد: در رابطه با انتخابات ۲  اسفند توصیه من به مردم این است که بدانند که صندوق  رای مهمترین عامل در استقرار مردم سالاری دینی است و حتما ان‌شالله مشارکت فعالی در انتخابات مجلس داشته باشند.


جدیدترین خبرها
بالا