چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
کد خبر: 29269
تعداد نظرات: ۰

صدای استان : فرماندار تنگستان گفت: زمین لرزه بامداد روز دوشنبه در شهر اهرم مرکز این شهرستان خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

تاریخ انتشار: دوشنبه ، ۷ مهر ۱۳۹۹ - زمان:۱۳:۴۶

زلزله اهرم بوشهر خسارت نداشتعبدالحسن رفیعی پور روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده همه نیروهای عملیاتی و امدادی شهرستان تنگستان در حالت آماده باش قرار دارند.

وی یادآور شد: این زمین لرزه در عمق پنج کیلومتری زمین ثبت شده‌است و با توجه به لرزش زیاد موجب ریزش کوه در جاده اهرم – فراشبند شده بود که در همان لحظه پاکسازی انجام و مشکلی در زمینه رفت و آمد وجود ندارد.

رفیعی پور گفت: هرچند تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی ناشی از زلزله نداشته‌ایم اما تیم‌های ارزیاب برای بررسی خسارت‌های احتمالی در منطقه حضور دارند.

وی یادآور شد: همچنین پیش از این نیز زلزله ۲.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲:۵ بامداد امروز شهر دلوار را نیز لرزاند.

به گزارش مرکز لرزه ‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر ساعت ۲:۵۳:۳۷ بامداد دوشنبه هفتم مهر ماه بخش هایی از اهرم مرکز شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر را لرزاند.

موقعیت مرکز این زلزله ۲۸.۹۰ شمالی و ۵۱.۳۷ شرقی و در عمق پنج کیلومتری زمین ثبت شده‌است.

مرکز این زمین لرزه حدفاصل ۹ کیلومتری شهر اهرم،  ۱۰ کیلومتری شهر کلمه و ۲۷ کیلومتری خورموج از توابع استان بوشهر گزارش شده‌است.


جدیدترین خبرها
بالا