پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
کد خبر: 26376
تعداد نظرات: ۰

در نشست ستاد مقابله با کرونا که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد، ساعت کاری ادارات استان از امروز تا پایان هفته جاری تغییر کرد.

تاریخ انتشار: شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر، ساعت کاری ادارات از امروز تا پایان هفته جاری از ساعت تا ۱۳ خواهد بود، ضمن اینکه بخش‌های خدماتی شهرداری ها و بانک ها و مراکز بهداشتی و درمانی از این مصوبه مستثنی هستند.
بر اساس این گزارش موارد زیر هم از اهم مصوبات نشست ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بود:

دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان دبیر ستاد مقابله با کرونا و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم سخنگوی این ستاد معرفی و مقرر شد هر گونه مصاحبه و اطلاع رسانی در مورد کرونا در استان از سوی رئیس دانشگاه یا یکی از معاونان به انتخاب رئیس دانشگاه انجام شود.
شهرداران موظف شدند نسبت به ضدعفونی کردن وسایل نقلیه عمومی و اماکن پرتردد در شهرها اقدام کنند و دفتر شهری استانداری مسئول پیگیری این مصوبه شد.
نیروهای نظامی مستقر در استان هم با استفاده از امکانات در اختیار مکلف شدند به ضدعفونی کردن مکان های مختلف اقدام کنند.
اداره کل راهداری حمل و نقل استان موظف شد ضمن ضدعفونی کردن ترمینال های مسفری و اتوبوس ها نظارت لازم برای این کار را هم انجام دهد.
ادارات تعزیرات، نیروی انتظامی، بازرسی سازمان صنعت و معدن نسبت به بررسی اقلام مورد نیاز در استان اقدام و در صورت مشاهده احتکار اقلام مورد نیاز از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده، با خاطیان قاطعانه برخورد کنند.
اداره کل اموال تملیکی موظف شد اقلام مورد نیاز را طی یک صورت جلسه همین امروز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مکلف شد نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز پرستاران و پزشکان در استان اقدام کند.
دانشگاه علوم پزشکی موظف شد در راستای مقابله با کرونا و اقدامات انجام شده در شهرستانها ، یکی از مدیران خود را مامور نظارت بر بیمارستانهای شهرستان کند.
در این جلسه مقرر شد سازمان صمت تدابیری اتخاذ کند تا نانوایی های استان نان را به صورت بسته بندی به فروش برسانند.
صدا و سیما نسبت به تعریف برنامه ای با عنوان ساعت سلامت اقدام کرده تا در این برنامه و یک ساعت مشخص رئیس دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان مربوطه در مورد کرونا اطلاع رسانی کنند.
در این جلسه مقرر شد اماکن اقامتی در استان از جمله مدارس از پذیرش مسافران نوروزی تا زمان اعلام دانشگاه علوم پزشکی خودداری کنند.
رعایت اصول بهداشتی در منطقه پارس جنوبی از سوی متولیان امر با جدیت دنبال شود.
بر اساس تصمیم اعضا جلسه، تالارهای عروسی در استان هم تا اعلام دانشگاه علوم پزشکی تعطیل اعلام شود.


جدیدترین خبرها
بالا