چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
کد خبر: 30912
تعداد نظرات: ۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام موفقیت آمیز عملیات به آب اندازی و پهلودهی نفتکش غول پیکر۱۱۳ هزار تنی افرامکس ۲ توسط این اداره کل خبر داد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ، ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

سیاوش ارجمند زاده در اینباره گفت: عملیات به اب اندازی و پهلو دهی نفتکش ۱۱۳ هزار تنی افرامکس ۲ با مشارکت ۵ یدک کش و ۲ شناور  توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر انجام شد .

 

ارجمندزاده افزود:  این عملیات در مدت ۳ ساعت و با مشارکت ۴ یدکش پرقدرت و یک یدکش معمولی و همچنین دو شناور طناب گیر جهت ایمنی بیشتر  زیر نظر یک تیم راهنمای کارامد صورت گرفت.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در خصوص این کشتی پهن پیکر عنوان کرد: کشتی نفتکش افرامکس ۲ دارای  ۲۵۰ متر طول ،۴۴ متر عرض، ۲۱ متر ارتفاع و ۱۴.۸ متر آبخور میباشد که پس از خارج سازی از داک شرکت صدرا به اسکله s۱این مجموعه پهلو دهی داده شد.

 

وی تاکید کرد: یکی از پیچیدگی های این عملیات طول کشتی مورد نظر بود که  در زمان خارج سازی از داک و چرخش در عمق کم بسمت اسکله مورد نظر با فاصله پنج متر از دیواره داک جزیره صدرا بصورت ایمن خارج سازی و چرخش داده شد .

 

 

عملیات به آب اندازی و پهلودهی نفتکش۱۱۳ هزارتنی افرامکس2 انجام شد

 

ارجمند اضافه کرد: از دیگر پیچیدگی این عملیات عمق کم ابخور کشتی در زمان خارج سازی و پهلودهی بود که بدلیل مساحت بادگیر کشتی  و متاثر بودن ان از وزش باد،  تیم ارزیابی وعملیاتی ساعتی را که کمترین حجم شدت باد را داشته باشد جهت این  مهم لحاظ نمودند

وی بیان کرد: در آینده نیز عملیات دریایی دیگری در خصوص نصب سازه محل زیست خدمه این کشتی انجام خواهد شد که پس از آماده شدن در جزیره صدرا بر روی شناور نصب میشود.


جدیدترین خبرها
بالا