سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
کد خبر: 25642
تعداد نظرات: ۰

صدای استان : رئیس پلیس فتا بوشهر گفت: عامل ایجاد مزاحمت و انتشار عکس‌های خانوادگی یکی از شهروندان بوشهری در اینستاگرام شناسایی و دستگیر شد. به گزارش «صدای استان»؛ سرهنگ مهدی قاسمی افزود: یکی از بانوان بوشهری به طرح شکایت از این موضوع پرداخت که صفحه شخصی اینستاگرامش از دسترس وی خارج و کاربر متخلف…

تاریخ انتشار: سه شنبه ، ۲۴ دی ۱۳۹۸

صدای استان : رئیس پلیس فتا بوشهر گفت: عامل ایجاد مزاحمت و انتشار عکس‌های خانوادگی یکی از شهروندان بوشهری در اینستاگرام شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش «صدای استان»؛ سرهنگ مهدی قاسمی افزود: یکی از بانوان بوشهری به طرح شکایت از این موضوع پرداخت که صفحه شخصی اینستاگرامش از دسترس وی خارج و کاربر متخلف با بارگذاری مطالب و کامنت‌ها غیرواقعی در زیرعکس‌های خصوصی‌اش باعث هتک حیثیت و مزاحمت برای وی شده‌است.

وی بیان کرد: با انجام اقدام‌های فنی و تخصصی ویژه، متهم مورد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

قاسمی ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه متهم با مشاهده مستندات به جرم خود اعتراف کرد.

وی اظهار داشت: متهم در ادامه تحقیقات عنوان کرد که علاقه یک‌ طرفه نسبت به شکایت کننده داشته‌ و با انگیزه علاقه و دوستی و با هدف نزدیک شدن به او اقدام به بارگذاری و درج مطالب در صفحه شخصی این شهروند کرده‌است!

رئیس پلیس فتا بوشهر گفت: کاربران در نگهداری عکس‌ها و اطلاعات محرمانه خود جدیت داشته باشند و آنها را در اختیار دیگران حتی نزدیکان خود قرار ندهند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنند زیرا این امر زمینه را برای سوء استفاده‌های بعدی توسط افراد فرصت‌طلب ایجاد می‌کند.

وی افزود: انتشار تصاویر خصوصی و تهدید در فضای مجازی جرم است و پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد خواهد کرد.

قاسمی گفت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب فوری از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir   بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.


جدیدترین خبرها
بالا