شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
کد خبر: 23437
تعداد نظرات: ۰

صدای استان : مدیر نیروگاه بوشهر با بیان اینکه نیروگاه  اتمی بوشهر دارای تولید انرژی پاک است، گفت: هیچگونه آلاینده‌ای از این نیروگاه منتشر نمی‌شود که این کمکی بزرگ به حفظ محیط زیست است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر ظهر امروز با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل…

تاریخ انتشار: یکشنبه ، ۱۴ مهر ۱۳۹۸

صدای استان : مدیر نیروگاه بوشهر با بیان اینکه نیروگاه  اتمی بوشهر دارای تولید انرژی پاک است، گفت: هیچگونه آلاینده‌ای از این نیروگاه منتشر نمی‌شود که این کمکی بزرگ به حفظ محیط زیست است.

‌هیچ‌گونه آلاینده‌ای از نیروگاه اتمی بوشهر منتشر نمی‌شود+ تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر ظهر امروز با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل و استاندار و اعضا برگزار شد.

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در این نشست با تاکید بر ترویج فرهنگ پدافند غیر عامل در تمام لایه‌های جامعه اظهار داشت: استان بوشهر از توانمندی و ظرفیت بالایی در عرصه‌های صنعتی و اقتصادی برخوردار است که تقویت پدافند غیرعامل امری مهم و ضروری است.

همچنین رضا بنازاده، مدیر نیروگاه اتمی بوشهر هم با اشاره به آغاز ساخت دو واحد نیروگاه هسته‌ای در جوار نیروگاه اتمی بوشهر افزود: با بهره‌برداری از این نیروگاه‌های هسته‌ای دغدغه تامین انرژی برق در جنوب کشور برای سال‌های طولانی برطرف می‌شود.

بنازاده نیروگاه اتمی بوشهر را تنها  نیروگاه هسته‌ای کشور با ظرفیت یک‌هزار مگاوات دانست و گفت: برق تولیدی این نیروگاه به شبکه سراسری منتقل می‌شود که از این میزان ۲۸ درصد برق مصرفی استان‌های بوشهر و فارس توسط این نیروگاه هسته‌ای تامین می‌شود.

وی نیروگاه  هسته‌ای و اتمی بوشهر را تولید انرژی پاک دانست و افزود: هیچگونه آلاینده‌ای از نیروگاه اتمی بوشهر منتشر نمی‌شود که این کمکی بزرگ به حفظ محیط زیست است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل نیز با تاکید بر ایجاد ژنراتور برق اضطراری در دستگاه‌های خدماتی کشور خاطر نشان کرد: در این زمینه رزمایشی پیش بینی شده تا با قطع برق در ۱۲۰۰ مرکز  میزان آمادگی دستگاه‌ها برای زمان قطع شدن جریان برق بررسی شود.

سردار غلامعلی حیدری برگزاری رزمایش در حوزه‌های مختلف را امری مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: در حوزه پدافند غیرعامل علاوه بر تقویت زیرساخت‌ها، آموزش و فرهنگ‌سازی، برگزاری رزمایش می‌تواند نقاط ضعف و آسیب‌ها را شناسایی کند.


جدیدترین خبرها
بالا